Naposledy zobrazené

Drevo nás inšpiruje v mnohých oblastiach

 

Príroda nás inšpiruje v mnohých oblastiach. Žasneme nad tým, ako dokonale dokáže využívať energiu získanú zo slnka, ktorú premieňa v obrovské množstvo užitočných surovín. Jedným z týchto dokonalých vynálezov prírody je drevo. Dá sa povedať, že bez dreva by sme sa nezaobišli. Drevo nás sprevádza od samého počiatku ľudstva a má pre človeka obrovskú škálu využitia. Kúzelné na tom je, že je to obnoviteľná surovina s unikátnymi vlastnosťami a možno ju teda využívať ako stavebný materiál.

Tretinu rozlohy Slovenskej republiky pokrývajú lesy, ktoré každý rok pribúdajú o cca 2000 hektárov. Celkovej zásoby dreva v lesoch SR sú zhruba 730mil. m3 a neustále pribúdajú. Tieto skutočnosti znamenajú pre nás zásadná vec. Aj napriek zložitosti problematiky získanie tejto suroviny, používame na výrobu parkiet drevo z  z našich slovenských národných lesov, lebo máme istotu obnovy a dlhodobosti, čo je jednou z našich priorít.

Drevo je výborný materiál pre použitie na podlahy. S podlahou má človek priamy kontakt a drevo použité v tejto forme pôsobí ako relaxačné médium. Pôsobí priaznivo na dušu človeka a prináša pocit pokoja a bezpečia. Drevo je vďaka týmto vlastnostiam jedinečné. Dokážeme ho obdivovať zrakom do tých najdokonalejších detailov, hmatom cítiť prepracovanú štruktúru a čuchom nasávať nezameniteľnú vôňu, ktorej nikdy nebudete mať dostatok. Žiadna iná podlahovina nemá bližší vzťah s človekom. Voľba drevené podlahy je nielen otázkou vkusu, ale predovšetkým osobnou záležitosťou a dôkazom kladného vzťahu človeka k prírode.

Triediť podľa: Názvu Zotriediť produkty podľa názvu produktu | Ceny Zotriediť produkty podľa ceny produktu | Odporúčania Zotriediť produkty podľa odporúčania
Štítok: